KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7312278
nr 731 2278
Theodor Glasell
(f. 1874), Sverige
Akvarell, Theodor Glasell (f. 1874), 'Bogsnans fäbodar' Stora Tuna, 36x50, signerad-39
Theodor Glasell, svensk målare född i Göteborg 1874.
måndag 12 december 2011
kl 17:34:20